Вітамінні комплекси влітку: навіщо?

Повноцінне й різноманітне харчування цілком здатне задовольнити потреби в вітамінах та мінералах здорової людини. З іншого боку, далеко не кожен з нас може похвалитися відмінним здоров'ям, а про наші звички і говорити нема чого: неправильне харчування та пов'язане з ним ожиріння - біда багатьох розвинених країн. Крім цього, шкідливі звички, пов’язані з харчуванням, порушують функцію шлунково-кишкового тракту, а це, в свою чергу, заважає засвоєнню всіх поживних речовин, в тому числі вітамінів і мінералів. Тому питання про те, чи потрібно приймати вітамінний комплекс влітку, вирішується індивідуально, і сезон – не найважливіший фактор. У літню пору вітаміни бувають потрібні не менше, ніж у міжсезоння або взимку.

Чи потрібні вітаміни влітку?

Думки з цього приводу бувають абсолютно різні. Дехто вважає, що в теплий сезон, багатий фруктами, ягодами та овочами, вітамінні комплекси не потрібні, а восени і взимку - необхідні. В той же час інші стверджують, що вітаміни слід пропивати кілька разів на рік незалежно від сезону.

Обидві думки вірні лише наполовину.

Дійсно, навесні, влітку і на початку осені наш раціон особливо багатий дарами природи, які містять величезну кількість вітамінів С і Е, флавоноїдів, антиоксидантів, а довгий світловий день сприяє збільшенню в організмі кількості вітаміну D. У той же час влітку дуже багато людей, особливо жінки, можуть відчувати брак вітаміну А і групи B.

Це пояснюється тим, що влітку ми вважаємо за краще їсти «легку» їжу - фруктові та овочеві салати, ягідні муси, а ось м'яса, яєць і каші нам зовсім не хочеться – у спеку апетит значно знижується. Однак саме м'ясні продукти, крупи, цільнозерновий і чорний хліб є основними джерелами вітамінів групи В.

витаминный комплекс

Фрукти та ягоди дуже корисні, але обмежувати раціон тільки ними - шкідливо

Дефіцит вітаміну А пояснюється різким скороченням жирів в раціоні, через що він просто не засвоюється організмом. Тому навіть найлегший салат, особливо морквяний, повинен бути заправлений олією – соняшниковою, оливковою, кукурудзяною або лляною. Всі вони – джерела ненасичених жирів і жирних кислот омега-3 і омега-6. Не варто нехтувати також домашнім печінковим паштетом – печінка дуже багата на вітамін А. Зрозуміло, захоплюватися такою жирною стравою теж не варто.

Кому потрібні вітамінні комплекси влітку?

Щоб не допустити гіповітамінозу в будь-який сезон, слід, як уже було написано вище, повноцінно харчуватися. Потреба у вітамінах залежить від індивідуальних особливостей організму, а також від віку, статі, стану здоров'я та рівня навантаження.

Так, вітаміни для жінок істотно відрізняються від вітамінів для чоловіків, підлітків або дітей. Щоб переконатися в цьому, досить поглянути на асортимент вітамінів Суперія, вивчити склад Суперії для жінок, Суперії для чоловіків, а також Суперії для підлітків. Всі вони являють собою збалансовані комплекси вітамінів і мінералів, призначені для певного віку і статі.

Програми для корекції ваги, навіть найлегші, вимагають додаткового прийому вітамінів незалежно від пори року. Обмежений раціон, хоч і складається тільки з корисних продуктів, не містить достатньо поживних речовин. Нестача калорій – головна запорука схуднення, однак її завжди супроводжує брак вітамінів, який потрібно компенсувати. Крім цього, деякі мінерали сприяють поліпшенню обміну речовин і схудненню в результаті - наприклад, хром.

витаминный комплекс

Програма для схуднення обов'язково має включати і прийом вітамінно-мінерального комплексу

У літній сезон вітаміни і мінерали потрібні жінкам у період менопаузи . Особливу увагу слід звертати на спеціальні жіночі вітамінні комплекси, багаті на кальцій, біотин та вітамін Е. Кальцій вкрай важливий для профілактики остеопорозу, який часто розвивається після клімаксу, якщо жінка недбало ставиться до свого здоров'я. З цієї причини Суперія для жінок містить 500 мг кальцію! Біотин (вітамін В7) покращує стан шкіри і волосся, уповільнює процеси старіння і запобігає сухості. Вітамін Е підтримує функцію репродуктивної системи, а це дуже важливо для благополучного перебігу клімаксу та збереження здоров'я на довгі роки.

Якщо ви нещодавно перенесли серйозну хворобу, важку травму чи операцію, вітаміни і мінерали необхідно приймати незалежно від того, який на календарі місяць: період реабілітації потребує всебічної підтримки організму. Зрозуміло, прийом вітамінів повинен схвалити лікуючий лікар.

Потрібні вітаміни також тим, хто страждає на хронічні захворювання, але в цьому випадку також необхідна рекомендація лікаря: бездумний прийом навіть найкорисніших добавок може бути не тільки безглуздим, а й шкідливим.

Професійні спортсмени, а також ті, хто займається важкою фізичною працею або на шкідливому виробництві, також потребують додаткової порції вітамінів і повноцінного харчування з необхідною кількістю калорій. Нестача поживних речовин може спричинити виснаження та гіповітаміноз.

Таким чином, наша потреба у вітамінах залежить не тільки від сезону: прийом вітамінно-мінерального комплексу часом необхідний навіть в самий розпал літа.